HİZMETLERİMİZ

Klinik Olarak Sunduğumuz Tedaviler

Koruyucu Diş Hekimliği

Diş çürükleri ve dişeti hastalıkları ilerleyip ciddileşene kadar belirti vermediklerinden koruyucu diş hekimliği büyük bir önem arz etmektedir.

Bu çerçevedeki tedavilerimizi incelemek için bağlantıya tıklayın.

İmplant

Kaybedilen doğal dişlerinizin yerine uygulanan dental implantlar, üzerine kuron, köprü ve protezlerin sabitlenebilmesi için çeneye yerleştirilen tamamen doku dostu küçük metal vidalardır.

Dental implantlar sayesinde kaybedilen fonksiyon ve estetik geri kazanılır. Dişsizliğe bağlı görülen gülümsemekten çekinme gibi sosyal endikasyonların yanında dental implantların üzerine yapılan protetik tedavilerle etkili bir çiğneme de sunuyoruz hastalarımıza.

Kozmetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliğinde diş hekimliğinin birkaç branşı bir araya gelerek uygulamalar yapılıyor. Burada ana amaç kişinin gülüşünün daha güzel hale, daha iyi hale getirilmesi veya dişlerindeki problemlerin çözülmesidir. Bu çerçevedeki tedavilerimizi incelemek için bağlantıya tıklayın.

Diş Eti Hastalıkları Tedavisi

Kanamalı ve şiş diş etleriniz, nefesinizde kötü bir koku, ağzınızda kötü bir tat, çürük ya da taramadan bağımsız diş kayıplarınız, çekilmiş diş etleriniz var ise dişlerinizi çevreleyen periodontal dokularda enfeksiyon olabilir. Birçok hastamızın farkında olmadığı diş eti hastalıkları için vakit kaybetmeden diş hekiminize başvurmalısınız.

Ortodonti

Dişlerdeki çapraşıklıkların giderilmesi işlemidir.

Bu çapraşıklıkların  düzeltilmesi işlemi esnasında geleneksel metal braketlerin yanında porselen braketler, lingual ortodonti ve telsiz ortodontik (Invisalign) tedaviler kliniğimizde yapılmaktadır

Kanal Tedavisi

Dişlerin içindeki pulpa olarak adlandırılan damar ve sinir paketinin bulunduğu yapının çürük ya da travma nedeniyle hasar görmesi sonucu enfekte olduğunda bu enfeksiyon kök kanal sistemine yayılabilir. Enfeksiyonun durdurulması ve dişin ağızda tutulması için kök kanal tedavisi yapılır. Lokal anestezi altında yapılır ve kök kanalındaki tüm enfeksiyon temizlendiğinde doldurulur. Ağız sağlığınızı en iyi durumda tutmak için dental check-uplarınıza düzenli gelmenizi öneriyoruz.

Ağız, Yüz Ve Çene Cerrahisi

İlerlemiş diş çürükleri ve gömülü  yirmi yaş dişlerinin güvenle çekilmesi için ağız cerrahisine ihtiyacınız olabilir. Bir uzman gözetiminde bu süreci rahat ve konforlu geçirebilirsiniz.

Eklem Rahatsızlıkları

Alı ve üst çene birbirlerine doğru kapandıklarında dişlerin birbirleriyle buluşmasına “kapanış- bite” denir. Eğer dişler birbirleriyle uygun bir biçimde kapanmıyorlarsa dişler, diş etleri, temporo-mandibular eklem ve yüz kasları olumsuz etkilenecektir. TME’deki bu rahatsızlıklar sonucu birçok insan geceleri diş sıkmak ve gıcırdatmaktan muzdariptir. Bütün bunların sonucu baş ve boyun ağrıları, çiğneme esnasında eklemden ses gelmesi, migren ataklarının tetiklenmesi, omuz ve sırt ağrılarına kadar yol açabilmektedir.

multfaktöriyel bir etyolojiye sahip olan temporo – mandibular eklem rahatsızlıklarınızın zamanla daha kötüye gitmemesi için diş hekiminize en kısa zamanda başvurmalısınız.

Botoks Ve Dermal Dolgular

Botulinum toksin enjeksiyon tedavisi (bazen Botoks olarak adlandırılır), birkaç yıldır migren dahil baş ağrılarını büyük bir başarıyla tedavi etmek için kullanılmaktadır. Temporo Mandibular Eklem disfonksiyonu (TME) olan kişiler de bir dizi enjeksiyondan yararlanabilir.
Diş hekimleri, baş ağrısı çeken insanlara yardım edebilmek için eşsiz bir konumdadır; hem migren hem de temporo mandibular disfonksiyona bağlı olanlar. Enjeksiyon serisi, istemsiz kas kasılmalarını veya yüzdeki hareketten sorumlu kasları kontrol eden spazmları, özellikle de miyofasiyal ağrıya neden olan çiğnemeyi azaltmaya yardımcı olmayı amaçlar.