HİZMETLERİMİZ

Koruyucu Diş Hekimliği

01.

Sağlıklı Diş Etleri

Diş etleri çene kemiği içerisinde dişleri saran bir yastık gibidir ve dişleri destekler. Diş etlerinin bakımı dişlerin bakımı kadar önemlidir. Kanayan ve şiş diş etleri diş eti iltihabının habercisidir. Tedavi edilmeyen diş eti iltihapları ağız kokusundan dişlerin kaybına kadar birçok probleme yol açabilmektedir. Düzenli geleceğiniz kontroller ile kliniğimizde diş etlerinizin bakımı yapılarak sizlere de diş ve diş eti bakımıyla ilgili oral hijyen eğitimi verilmektedir.

02.

Hassas Dişler

Hassassiyet, dişin en dış tabakası olan mine kaybı ile dentinin ortaya çıkması sonucu günümüzde pek çok hastamızın yaşadığı bir sıkıntıdır. Mine kayıplarının sebepleri erozyona sebep olan yüksek asidik ve şekerli bir diyet olabileceği gibi, diş fırçalama alışkanlıklarınız, diş gıcırdatma, yeme bozuklukları gibi başka sebeplerden de kaynaklanıyor olabilir. Diş hassasiyetinizin giderilmesi kişiselleştirilmiş bir teşhis ve tedavi planı ile kliniğimizde yapılmaktadır.

03.

Dental Hijyen Eğitimi

Kliniğimizde diş ve diş etleriniz özel ekipman ve macunlarla temizlenir ve cilalanır. Bu işlemin ardından dişlerinizi plaktan uzak tutmak için nasıl bakım yapacağınızla ilgili eğitim verilmektedir. Size en uygun fırçalama tekniği, diş fırçası ve macunu seçimi, diş ipi kullanımı ve ara yüz fırçası kullanımı ile ilgili detaylı bir eğitim verilmekte olup ağzınızda bulunan köprüler, kuronlar,  implantlar, braketler gibi materyallerin bakımı ile ilgili özel hijyen ihtiyaçlarınız konusunda da ayrıca bilgilendirilirsiniz.

04.

Süt Dİşlerinde koruyucu Tedaviler

Erken yaşlarda çocuğunuzla beraber geleceğiniz kontrollerle çocuğunuzun süt ve karışık dişlenme dönemlerinde koruyucu tedavileri yapılarak sağlıklı bir şekilde bu süreci tamamlamasına yardımcı olmaktayız. Düzenli kontrollere gelen çocuk hastalarımızda kapanış bozukluklarının erken tespitine ve ortodontik tedavi ihtiyacı konusunda doğru bir yol izlememize olanak vermektedir.

Erken yaşta diş hekimiyle tanışması ve olumlu geçen bir deneyim çocuğunuzun diş hekimi korkusu olmadan büyümesine, ağız hijyeniyle ilgili farkındalığının oluşmasına yardımcı olacaktır.

05.

Oral Kanser Taramaları

Günümüzde yapılan çalışmalar ağız kanserlerinin giderek arttığını ve erken teşhislerinin iyileşme şansını arttırdığını gösteriyor. Diş muayeneniz esnasında tüm ağız dokuları detaylı bir şekilde muayene edilerek en kısa sürede tedavisi yapılır ve gerekli görülen diğer tıp branşlarına yönlendirilirsiniz.

Ağzınızda geçmeyen yaralar, ufak dahi olsa yumruların varlığında kliniğimize en kısa sürede başvurmalısınız.